High School Band Roster
2023-24
Piccolo
- Raquel Cuevas, Garden City HS
Flute
- Samara Richins, Dodge City HS
- Holly Reimer, Meade HS
- Hailey Maldonado, Hugoton HS
- Lelani Gerber, Hugoton HS
- Angel Robledo, Garden City HS
- Kendall Stormont, Cimarron HS
- Kendel Ellis, Elkhart HS
- Ailey Williams, Great Bend HS
- Aiden Valdivia-Hernandez, Garden City HS
- Courtney Elsey, Minneola HS
- Layla Kisner, Kismet-Southwestern Heights HS
- Raena Temaat, Minneola HS
- Alt. 1 - Ivy Harman, Dodge City HS
- Alt. 2 - Alejandra Del Real, Dodge City HS
Oboe
- Carmen Tewell, Garden City HS
Bassoon
- Elizabeth Leon, Liberal HS
B-flat Clarinet
- Gizelle Balli, Spearville HS/MS
- Lacie Banman, Kismet-Southwestern Heights HS
- Angeljoliss Myers, Cimarron HS
- Samantha Shapland, Dighton Jr/Sr HS
- Ezequiel Lopez-Espino, Garden City HS
- Amber Ibarra, Holcomb HS
- Emma Thompson, Larned HS
- Aaron Ramirez, Great Bend HS
- Kaylin Nonhof, Garden City HS
- Alyson Ibarra, Holcomb HS
- Anabel Reyes, Garden City HS
- Irvin Reyes, Garden City HS
- Emilee Hamilton, Kismet-Southwestern Heights HS
- Marisa Esparza, Scott City-Scott Community HS
- Lillian Freouf, Garden City HS
- Alt. 1 - Abigail Melson, Great Bend HS
- Alt. 2 - Dylan Lehman, Pratt HS
Bass Clarinet
- Tomas Castro, Liberal HS
- Seth Palacio, Garden City HS
- Mario Fuentes, Garden City HS
- Alexis Taylor, Minneola HS
- Alt. - Aileen Vasquez, Garden City HS
B-flat Contra Bass Clarinet
- Xavier Calvin, Spearville HS/MS
Alto Saxophone
- Eilian Baeza, Kismet-Southwestern Heights HS
- Galilea Rosales, Liberal HS
- Gabriel Cox, Lakin HS
- Daniel Zamarripa, Great Bend HS
- Tristan Thompson, Larned HS
- Nathan Hiatt, Dodge City HS
- Rafael Gonzalez, St. John Jr/Sr HS
- Alt. - Betsy Marquina, Dodge City HS
Tenor Saxophone
- Pablo Aguilar, Garden City HS
- Jordan Sander, Great Bend HS
- Alt. - Hayla Edwards, Scott City-Scott Community HS
Baritone Saxophone
- Gage Bridenstine, Liberal HS
- Ramiro Ponce, Great Bend HS
- Alt. - Shelby Armstrong, Garden City HS
Trumpet
- Joseph Trejo, Dodge City HS
- David Colglazier, Larned HS
- Emma Banwell, Garden City HS
- Slade Cauley, Great Bend HS
- Angel Martinez, Kismet-Southwestern Heights HS
- Megan Matulka, Pratt-Skyline Schools
- Faith Woydziak, Dodge City HS
- Jose Alvarez, Great Bend HS
- Bradley Love, Garden City HS
- Erin Massaglia, Scott City-Scott Community HS
- Briseida Ibarra, Rozel-Pawnee Heights
- Alan Ornelas Cruz, Hugoton HS
- Alt. 1 - Ricky Bailey, Garden City HS
- Alt. 2 - Brianna Holmes, Lakin HS
Horn
- Emma Stanfield, Kismet-Southwestern Heights HS
- Jacklyn Garcia, Great Bend HS
- Juanita Puentes, Kismet-Southwestern Heights HS
- Evelyn Arroyo, Garden City HS
- Kenzee Keeling, Dodge City HS
- Stanton Custer, Minneola HS
- Alt. - Kyle Miller, Garden City HS
Trombone
- Adrian Rodriguez, Dodge City HS
- Nila Alvarado, Dodge City HS
- Peyton Stukenholtz, Dodge City HS
- James Marquardt, Tribune-Greeley Co. HS
- Bodie Morphew, Lakin HS
- Silas Lobmeyer, Garden City HS
- Kylee Hammel, Liberal HS
- Isaac Ledesma, Great Bend HS
Baritone BC
- Kameryn Wittman, Cimarron HS
- Delaney Biel, Leoti-Wichita Co. Jr/Sr HS
- Kooper Scripsick, Kismet-Southwestern Heights HS
- Darren Lamb, Great Bend HS
- Luis Vasquez, Garden City HS
- Reuben Faullin, Cimarron HS
- Alt. - Abraham Merino, Garden City HS
Tuba
- Brylee Perez, Kismet-Southwestern Heights HS
- Michelle Blackburn, Cimarron HS
- Keeden Sisco - Pianalto, Lakin HS
- Aidan Hill, Tribune-Greeley Co. HS
- Brandon Peterson, Garden City HS
Timpani
- Kenadie Thompson, Dodge City HS
Mallets
- Raegan Ketch, Great Bend HS
- Ty Staats, Pratt HS
Snare
- Evan Gray, Ulysses HS
- Ellie Bunkall, Dodge City HS